Desk research

  • Objednajte si rýchlejší prieskum
  • Objednajte si cenovo dostupnejší prieskum
  • Flexibilne zrecyklujte dáta, získané pre podobný účel
  • Získajte relevantné dáta z overených zdrojov
  • Získajte štatistiky a dáta, ktoré by ste sami nezískali

Potrebujete zistiť informácie o trhu a jeho vývoji či konkurencii čo najrýchlejšie? Je váš rozpočet na marketingový prieskum nižší? V tomto prípade vám ponúkame Desk Research, čiže prieskum ‘’od stola’’. Je založený na použití sekundárnych dát, čo znamená, že nie sú zozbierané priamo pre potreby firmy ale sú na jeho situáciu aplikovateľné. Sú to dáta zbierané pre podobný účel alebo pre inú firmu v podobnej situácii. Niekedy je to pozbieranie rôznych fragmentov dát z rôznych zdrojov, ktoré utvoria ucelený obraz pre vašu situáciu a poskytnú odpovede na hľadané otázky. 

Pre Desk Research sú kľúčom kvalitné informácie z overených zdrojov. Sú to rôzne štatistiky a dáta, ktoré by bolo pre firmu náročné získať. Niektoré sú voľne dostupné, ale mnohé sú prístupné iba cez platené databázy. Zároveň je dôležité vedieť, ktoré z dát sú špecificky relevantné a akým spôsobom ich čítať, aby vám priniesli žiadané odpovede. Marketingový prieskum je základom pre marketingové analýzy a na nich nadväzujúce marketingové stratégie

Nechajte si urobiť váš Desk Research rýchlo a odborne u nás v Efektívnom Marketingu.

Zaujímate sa o marketingový prieskum?

Bez obáv nás kontaktujte. Stretneme sa s Vami a pripravíme Vám riešenie, ktoré bude plne zohľadňovať Vaše potreby a finančné možnosti. Objednajte si konzultáciu.